Napelem pályázatok cégeknek

Fejlessze cégét, telephelyét napelemes pályázatok igénybevételével!

Napelem pályázatok cégeknek

Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása (új ÉLIP)

A KAP Stratégiai Terv részeként megjelent a Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása (KAP-RD04A-RD04B-1-24) a nagyobb vállalkozásoknak. Ugyanakkor a kisebb cégekről sem feledkeztek meg számukra megjelent a Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása (KAP-RD04a-RD04b-2-24) pályázat, amelyben kevesebb kötelező vállalással, és könnyített feltételekkel juthatnak támogatáshoz a kisebb élelmiszeripari vállalkozások is. A pályázat célja az élelmiszer-feldolgozás vállalati hatékonyságának növelése, a mezőgazdasági termékek értéknövelése és a piacra jutásának elősegítése technológiai fejlesztésekkel. Továbbá kiemelt cél az energia-önellátás növelése és az energiafüggőség csökkentése, mindezt környezetbarát technológiák alkalmazásával.

Kik pályázhatnak?

Olyan Magyarországon székhellyel, vagy fiókteleppel rendelkező vállalkozások pályázhatnak, akik rendelkeznek a támogatási kérelem benyújtását megelőző 1 teljes lezárt üzleti évvel.

Pályázhat továbbá mezőgazdasági őstermelő, őstermelők családi gazdasága, szövetkezet, termelői csoport, termelői szervezet, termelői integrációs szervezet, vagy szociális szövetkezet és vadásztársaság is.

A pályázatokra a vállalkozások méretétől függetlenül lehet pályázni! Támogatási kérelem benyújtására kollektív beruházás keretében is van lehetőség. Fontos, hogy egy pályázó több üzemére is igényelhet támogatást a különböző megvalósítási szakaszokban, így akár egy pályázóhoz tartozó több üzem is támogatást nyerhet!

A Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatás jellege, mértéke

A “Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása” pályázatban a keretösszeg 150 milliárd Ft, amelyet két célterület mentén osztanak el, az 1. célterület a mezőgazdasági termékek értéknövelése és piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést célzó beruházások támogatása, erre 145 milliárd forintot különítettek el. Emellett további 5 milliárd Ft jut a mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez kapcsoló zöld beruházások támogatására. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege 200 millió Ft – 5 milliárd forintig terjedhet, célterülettől függően. A támogatási intenzitás 50-70%, ez a növelés a megújuló energia hasznosítására irányuló technológiák alkalmazásával érhető el. A pályázatban előleg is igényelhető a meghatározott támogatási összeg legfeljebb 25%-áig, vagy legfeljebb 500 millió forintig.

A kisebb vállalkozásoknak javasolt “Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása pályázatban“ a rendelkezésre álló keretösszeg 50 milliárd Ft, amelyet ugyanazon két célterület mentén osztanak el, mint a komplex pályázat esetében, tehát az 1. célterület a mezőgazdasági termékek értéknövelése és piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést célzó beruházások támogatása, erre 45 milliárd forintot különítettek el. Emellett további 5 milliárd Ft jut a mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez kapcsoló zöld beruházások támogatására. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege legfeljebb 200 millió Ft, szintén 50-70%-os támogatási intenzitással. Ebben a pályázatban is igényelhető előleg a meghatározott támogatási összeg legfeljebb 25%-áig, vagy legfeljebb 50 millió forintig.

Támogatható tevékenységek - Önállóan támogatható tevékenységek

A TEÁOR 10 és 11 besorolás szerinti tevékenységekhez kapcsolódó tevékenységek. Azaz részletesebben az élelmiszer-feldolgozó üzemek esetében a termeléshez és/vagy élelmiszeripari termékek előállításához szükséges fejlesztések. Továbbá a borászati üzemek fejlesztése esetében a szőlő feldolgozáshoz, mustkezeléshez, bor-, pezsgő-, illetve habzóbor készítéséhez, kezeléséhez, tárolásához, érleléséhez és kiszereléséhez kapcsolódó fejlesztések. Emellett támogathatók a takarmány előállító üzemek fejlesztéséhez, előállításhoz kapcsolódó tevékenységek. Támogatható még a mézkiszerelést, gyapjúfeldolgozást, kenderfeldolgozást vagy trágyafeldolgozást folytató üzemek fejlesztése. Ezeken belül pedig a következő tevékenységekre igényelhető támogatás:

A zöld beruházások keretében támogathatók az energiafelhasználás csökkentésére vonatkozó tevékenységek és a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása.

Támogatható tevékenységek - Önállóan nem támogatható, választható tevékenységek

A pályázatok benyújtásának határideje

A pályázatban a támogatási kérelmeket az alábbi szakaszokban lehet benyújtani, a kérelmek mindkét pályázat esetében szakaszosan kerülnek elbírálásra. Az élelmiszeripari pályázatok kifejezetten bonyolult kiírások, ahol rengeteg dokumentumra és felmérésre van szükség, ezért mindenképp javasoljuk a pályázati szakértő közreműködését!

Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása

  • 1. szakasz: 2024. augusztus 13. – 2024. augusztus 26.
  • 2. szakasz: 2024. augusztus 27. – 2024. szeptember 9.
  • 3. szakasz: 2025. március 11. – 2025. március 24.
  • 4. szakasz: 2025. március 25. – 2025. április 7.

Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása

  • 1. szakasz:2024. szeptember 17. – 2024. szeptember 30.
  • 2. szakasz: 2024. október 1. – 2024. október 14.
  • 3. szakasz: 2025. április 15. – 2025. április 28.
  • 4. szakasz: 2025. április 29. – 2025. május 12.

Szeretné igénybe venni az új ÉLIP pályázatot, vagy csak további információk érdeklik?

Vegye fel velünk a kapcsolatot, szakértőink szívesen segítenek!

Napelem pályázatok cégeknek

Állattartó telepek korszerűsítése, fejlesztésének támogatása

A KAP keretében megjelent az ÁTK, ráadásul nem is egy, egyből két támogatás keretében lehet állattartásra pályázni! Az Állattartó telepek fejlesztésének támogatása (KAP-RD01a-RD01c-RD01d-RD01e-1-24) pályázat mellett megjelent az Állattartó telepek megújításának támogatása (KAP-RD01a-RD01c-RD01d-RD01e-2-24) pályázat is.

Mindkét pályázat célja az állattartó gazdaságok versenyképességének fokozása, építési tevékenységekkel és az állattartáshoz szükséges eszközök, gépek, technológiák bevezetésével. További kiemelt cél a járványos állatbetegségek állattartó telepeken történő megjelenésének kockázatának csökkentése is, ami még mindig nagy problémát jelent az állattartó telepek számára.

Kik pályázhatnak?

Mindkét pályázatban olyan mezőgazdasági termelők pályázhatnak, akik:

  • a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkeznek adatokkal, az azt megelőző teljes lezárt üzleti évben legalább 10 000 euró STÉ üzemmérettel rendelkeznek,
  • a fenti évben árbevételük legalább 40%-a mezőgazdasági tevékenységből származott

A támogatási kérelem benyújtására családi mezőgazdasági társaság is pályázhat, valamint kollektív beruházás keretében is be lehet nyújtani a támogatási kérelmeket. Kollektív projektnek minősül a termelői csoport, a termelői szervezet, a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezet, valamint a szociális szövetkezet által végrehajtott projekt.

A gazdák akár többször is igényelhetnek támogatást, különböző megvalósítási helyszínre vonatkozóan, ezeket a kérelmeket természetesen külön szakaszban kell majd benyújtani.

Az Állattartó telepek korszerűsítése támogatás jellege, mértéke

Az Állattartó telepek megújításának támogatása pályázat keretösszege 50 milliárd Ft. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege akár 200 millió Ft. A támogatási intenzitás: 50-80% Előleg is igényelhető a támogatási összeg 25%-áig, de legfeljebb 50 millió forintig. Akár 800-1000 db állattartó telep is részesülhet a támogatásban.

Az Állattartó telepek fejlesztésének támogatása pályázat keretösszege 150 milliárd Ft. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege 200 millió Ft – 5 milliárd Ft. A támogatási intenzitás: 50-80% Előleg is igényelhető a támogatási összeg 25%-áig, de legfeljebb 500 millió forintig. Akár 250-300 db állattartó telep is részesülhet a támogatásban.

Támogatható tevékenységek

Az Állattartó telepek korszerűsítése pályázatban több állatfajra igényelhető támogatás: baromfifélék (házityúk, pulyka, kacsa, pézsmaréce, lúd, gyöngytyúk), sertésfélék (házi sertés, vaddisznó), szarvasmarhafélék (szarvasmarha és bivaly) és bölény, juh- és kecskefélék, lófélék (ló, szamár, öszvér), nyúl, méh, húshasznosítású galamb, fürj, strucc, emu, fácán, fogoly, valamint csincsilla tartáshoz kapcsolódóan.

Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek

Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása

Szeretné igénybe venni az Állattartó telepek korszerűsítése, fejlesztésének támogatása pályázatot, vagy csak további információk érdeklik?

Vegye fel velünk a kapcsolatot, szakértőink szívesen segítenek!

Napelem pályázatok cégeknek

KKV Technológia Plusz Hitelprogram - GINOP Plusz 1.4.3-24

Már elérhető a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások számára kialakított hitelprogram, amelynek célja a versenyképességük növelése a termelékenység fejlesztésén és a hozzáadott érték bővítésén keresztül.

A kamatmentes hitel eszközbeszerzéssel kombinálva kiemelten támogatja KKV-k számára napelemes rendszer telepítését. A beruházási kölcsön keretében 10 millió forint – 100 millió forint közötti támogatásban részesülhet, akár az Ön vállalkozása is.

Kik vehetik igénybe ezt a beruházási kölcsönt?

Magyarországi székhellyel, vagy telephellyel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozásoknak, akik:

Ezek alapján gazdasági forma alapján jogosult lehet: Kft., Rt., Bt., szövetkezet, nonprofit szervezet, egyéni vállalkozó, külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe.

Kiváló finanszírozási lehetőség napelemes rendszer telepítésére, hiszen:

Milyen tevékenységet támogat a KKV Technológia Plusz Hitelprogram?

KKV-k technológiai korszerűsítése és a megújuló energiaforrás felhasználásával végrehajtott energiahatékonysági beruházások megvalósítása.

Építési beruházások az elszámolható költségek 30%-áig:

  • megújuló energia termelőeszköz (napelemes rendszer és annak telepítése)
  • megújuló energiaforrást hasznosító technológia (energiatároló, hőszivattyú)

Új tárgyi eszköz beszerzése az elszámolható költségek legalább 50%-áig.

Tárgyi eszköz beszerzéshez kapcsolódó immateriális javak.

Mérnöki szakértői díjak.

Minőség, környezet és egyéb irányítási rendszerekhez kapcsolódó költségek

A hitelprogram benyújtásának határideje:

2024 április 30-tól, forráskimerülésig, de legkésőbb 2024. december 30-ig.

Szeretné igénybe venni a KKV Technológia Plusz Hitelprogramot, vagy csak további információk érdeklik?

Vegye fel velünk a kapcsolatot, szakértőink szívesen segítenek!