Drága a napelemes rendszer?
Egy átlagos méretű családi ház energiaigényét kiszolgáló rendszer ára 1,2-2,5 millió forint között van.
Hogyan lesz áram a napelemes rendszerben, ha télen és felhős időben nem eleget, éjjel egyáltalán nem süt a nap?
A napelemes rendszerek már kevés napfény esetén is termelnek energiát. A fogyasztási szükségletek folyamatos kielégítésére az alacsonyabb termelési időszakok kiegészítésére két megoldás létezik, az egyik a megfelelő tároló akkumulátorok elhelyezése, a másik az áramszolgáltató hálózatából a hiányzó energia betáplálása.
Alkalmas a tetőnk napelemek telepítésére?
Általában minden tető típusra és hajlásszögre van megoldás. Amennyiben van telek terület, akkor nem is muszáj tetőre telepítenünk a rendszert.
Mekkora egy ilyen rendszer élettartama, lehet, hogy néhány év alatt tönkremegy?
25-30 év a napelemek élettartama a gyártók adatai alapján. az eddigi gyakorlati tapasztalat ennél is hosszabb élettartamot mutat.
Várni kell még pár évet és még olcsóbb lesz?
Az eszközök értéke valóban csökkenhet, de a telepítés költségei várhatóan növekednek a jövőre nézve. Emellett a kedvező támogatási feltételek már adottak, a szaldós elszámolási rendszer már most lehetővé teszi a zéró rezsi megvalósulását.
Fűtésre is alkalmas-e a napelemes rendszer?
Igen, alkalmas. Mivel télen kevesebb a napsütötte órák száma, ezért kevesebb energiát tudunk megtermelni. Éppen ezért fűtés kiegészítésére, esetleg padlófűtéshez tökéletes választás a zöldenergia felhasználása.
Mi az az inverter és hogy kell méretezni?
Az inverter alakítja át a napelemek által termelt egyenáramot, az otthoni készülékek által használt váltóárammá (~230V).
Hogy kell méretezni a napelemes rendszert?
Hálózatra kapcsolt üzemnél az éves villanyszámla alapján kiszámítjuk az energiaigényt (kWh) és a magyarországi viszonyoknak tekintetében (napsütéses órák száma, besugárzás) pl. Havi villanyszámla 15.000 Ft *12 (hó) / 50 Ft/kWh=3600kWh éves energia igény *0,9(MO átl. konverziós ráta)=3240kW/1000= ~3,2kWp rendszerre van szükségünk egy hozzá illő inverterrel, melyet szintén méretezni kell, hogy a havi villanyszámlát lefedjük.
Az első jégeső szétveri a tetőn a napelemeket?
A napelemek felülete edzett üvegből készül, ami igen szélsőséges jég, szél és egyéb időjárás terhelést kibír. Emellett célszerű az ingatlan biztosítójánál minimális többlet díjon a napelemeket is külön biztosítani.
Mennyibe kerül egy nepelemes rendszer?
Remek kérdés és ahhoz, hogy pontos árat tudjunk mondani szükségünk van néhány adatra.
Annak érdekében, hogy a legjobb ajánlatot tegyük meg, szükség van egy személyes felmérésre, ahol számos vizsgálati szempont alapján tervezzük meg a megoldási lehetőségeket.
Ha még több kérdés van amire választ szeretne, keressen minket emailen vagy telefonon vagy kérjen visszahívást!
+36 70/396-5133
Hogyan térül meg a napelem?
Átlagosan 8-9 év a megtérülése a napelemnek.
Vegyünk alapul egy 5kWp napelemes rendszert, amely kb. 6000kWh energiát termel évente, mai áron, ami összesen 240.000 Ft-nak felel meg.
Tehát ha a napelemes rendszer 2,5 millió forintba kerül, akkor mintegy 9 év alatt teljesen megtérül a beruházási költség.
Mikor érdemes napelemes rendszert telepíteni?
Időjárástól függően egész évben vállalunk kivitelezést, hóban és nulla fok alatt azonban már nem biztonságos. Mivel napelemes rendszere beüzemelésekor éves elszámolásra vált, egy ad-vesz mérőórával a termelés és fogyasztás különbségét kell csupán megfizetni, de ez az év bármely napjától rugalmasan indulhat.
Hogyan történik a mérőóra cseréje ad-vesz típusú órára?
Ezzel a lépéssel zárul le a rendszer beüzemelése, azután történik meg hogy műszakilag átadtunk és készre jelentettünk a napelemes rendszerét.
A cserét az áramszolgáltató végzi, saját előírásai és időbeosztása alapján.
Miből áll egy napelemes rendszer?
A napelemes rendszer központját a napelemek alkotják. A népelemeket a legmegfelelőbb tartószerkezettel rögzítjük a telepíteni kívánt felülethez. Solar kábel segítségével eljut az egyen áram az inverterbe, ahol váltóárammá alakul és mi ezt használjuk el a háztartásban.
Mi történik azzal az árammal, amit nem használunk el azonnal?
Az azonnal el nem fogyasztott áramot vagy betáplálhatjuk az általános villamos energia szolgáltató hálózatába, vagy akár egy energiatároló rendszerbe (akkumulátor-rendszerbe) is táplálhatjuk. Ez azt jelenti, hogy más időszakokban is használható, például éjszaka.
Mennyi napsugárzás szükséges a napelemes rendszernek?
A magyarországi napsugárzás átlagosan 1100 kWh négyzetméterenként. Ez az érték még kisebb napelemes rendszereknek is lehetővé teszik az elegendő villamos energia előállítását. Annak érdekében, hogy a napelemes rendszere a lehető legnagyobb hozamot tudja elérni, keresse a SolarGo munkatársait.
A napelemes rendszerrel valóban óvom a környezetem?
Az olajtól és a gáztól eltérően, a napenergia kimeríthetetlenül áll a rendelkezésünkre. Természetesen a napelemes rendszer alkotóelemeinek előállítása és energia felhasználást igényel, de ez kb. két év után amortizálódik és attól kezdve a rendszere környezettudatosan üzemel.